02.03.2020/11:20

Jak zostać dostawcą MediaExpert?

MediaExpert to największa sieć handlowa sprzedająca elektronikę użytkową w Polsce. Według najnowszych danych aktualnie posiada 469 placówek sprzedaży a rok 2019 zakończyła z  przychodem na poziomie 6,6 mld złotych. Ekspert radzi, w jaki sposób można z nią współpracować.

– Na rynku elektronicznym istnieją 3 strategie wprowadzania produktu na rynek. Niektórzy nazywają to lokowaniem produktów w sieciach handlowych. Brzmi to trochę, jakby sterował tym jakiś automat o nazwie kumoterstwo lub inny nepotyzm – ale nic takiego nie ma miejsca. Kilka modeli wejścia na rynek istnieje od lat – mówi Tomasz Szacoń z Retailpoland Consulting. Oto one:

Najpierw e-commerce

– Sklepy stacjonarne mają określoną wielkość i nie wciśniemy tam wszystkiego. „Gumiasty” natomiast jest e-commerce, kanał który MediaExpert bardzo dobrze rozumie i tutaj jest twoje pole do popisu – podkreśla Szacoń, dodając, że kupcy i product managerowie sprawdzą potencjał produktu, marże i kondycję finansową firmy i po takiej wstępnej weryfikacji zaproszą do wyświetlenie produktów w online.

Dodaje, że jeśli produkt sprawdzi się w sieci, wtedy jest szansa na wejście do sklepów stacjonarnych. – Moja rada: Jeśli pojawisz się w e-commerce to stań na rzęsach, żeby jak największą sprzedaż przekierować do MediaExpertu. Kupiec będzie przecierał oczy ze zdumienia i zaprosi Cię do rozmów o sklepach stacjonarnych – zaznacza Szacoń

Pieniądze na wsparcie marketingowe

Ekspert zaznacza, że bardzo istotne jest także wsparcie reklamowe, udzielane przez producentów. Chodzi wygospodarowanie budżetu na działania promocyjne dla konkretnych produktów. Te pieniądze mogą być przeznaczone na kolportaż gazetek promocyjnych lub działania wspierające sprzedaż w sklepach.

Marka Własna
Zdaniem Szaconia dobrym pomysłem jest także zaproponowanie zrobienia marki własnej z siecią handlową.

– Oprócz samego handlu powinieneś mieć rozwiązania związane z serwisowaniem sprzętu na miejscu w Polsce. MediaMarkt mają świetnie spenetrowany rynek. Dlatego portfolio marki własnej Gotze&Jensen stale rośnie. Marka własna to nie produkt pierwszo-cenowy lecz brand, który odważa się konkurować z światowymi gigantami. Jeśli rzeczywiście masz dobre kontakty z fabryką, to zacznij profesjonalny rozwój marki z ich portfolio w Polsce jednocześnie w sposób strategiczny i zorganizowany proponując wspólny projekt marki własnej – mówi Szacoń

Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • wirulla 30.04.2020

  Dla mnie ich dostawcy są świetni. Zawsze na czas, wniosą i w obecnych czasach przedewszytstkim zachowują dystans i zostawiają pod drzwiami! inni mogą się od nich uczyć :)

 • moi 02.04.2020

  Można zamawiać przez telefon, co jest na tyle dobre, że można się podpytać o specyfikę produktu.

 • ako 02.04.2020

  No i bardzo dobrze, ze pod drzwiami wszystko stoi. Tak wszyscy powinni robic

 • simon 01.04.2020

  ME od zawsze mieli wysoki poziom dostaw. Bardzo szybko i sprawnie dostarczają i nigdy nie było problemów. Teraz to można zamówić bezdotykowo nawet że zostawią elegancko pod drzwiami

 • eguz 26.03.2020

  a no to prawda i jak widać w PL tez można zrobić konkretny biznes, tylko trzeba ruszyć D.

 • beti5 21.03.2020

  no i to oni byli kiedy malutcy i tak bardzo sie rozrośli. Meega ze sa konkurencją dla wielkich zagraniczniaków.

 • adiko 15.03.2020

  Nasze, nasze - najlepsze

 • Werso 13.03.2020

  Myślałem, że Media Expert jest zagraniczne, a tu psikus. Dobrze, że nasze.

 • tesak 12.03.2020

  Pisza niby o Mediaexpert, a tam cos o mediamarkcie z d... o co chodzi?

 • antek 11.03.2020

  super, nie wiedzialem, ze mediaexpert to polska marka. serio super, ze sie tak rozwija

 • omo 06.03.2020

  ja to im kibicuje bo z małego sklepu powstała polska konkurencja dla zagranicznych.

 • Marcin133 03.03.2020

  Pisze o ME, a w tekście o markach własnych wypala z MM, przed opublikowaniem proponuje przeczytać ;)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.