06.10.2016/12:39

Japończycy kupili Mosso

Japoński producent majonezów, posiadający m.in. markę Kewpie, przejmuje polską spółkę Mosso Kwaśniewscy – informuje Rzeczpospolita.

Jak podaje Rzeczpospolita za agencją Jiji Press, transakcja ma być zrealizowana do końca tego roku i pozwoli Japończykom na stworzenie pierwszego przyczółka na europejskim rynku. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Mosso jest polską firmą rodzinną, stworzoną w latach 80-tych i do dziś zarządzaną przez Grażynę i Tadeusza Kwaśniewskich. Zatrudnia 200 pracowników.

Zaplecze firmy Mosso stanowią dwa główne zakłady położone na Mazowszu: Zakład Produkcji Przypraw w miejscowości Puchały oraz Zakład Tłuszczów Roślinnych w Radziejowicach. W Puchałach powstają chrzany, musztardy, ketchupy i sosy – a przede wszystkim majonezy. W Radziejowicach firma produkuje surowe i rafinowane oleje roślinne z pierwszego tłoczenia.

Więcej w Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.