23.03.2020/16:20

KAS przekazuje zarekwirowany alkohol na produkcję preparatów do dezynfekcji

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała do katowickiego sanepidu kolejną partię alkoholu z przestępstw - podało Ministerstwo Finansów.

Z prawie 1 tys. litrów alkoholu powstaną preparaty do dezynfekcji szpitali, jednostek leczniczych oraz na potrzeby służb ratowniczych.

23 marca 2020 r. śląska KAS przekazała do katowickiego sanepidu ponad 132 litry alkoholu pochodzącego z przestępstw. To już druga partia alkoholu wydana z magazynów śląskiej KAS. Wcześniej do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przekazano 863 litry alkoholu, w postaci wódki i spirytusu w stanie skażonym i nieskażonym. Łącznie daje to 995 litry alkoholu.

- Dzięki szybkim działaniom KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, przekazany nieodpłatnie alkohol zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących przedmioty i powierzchnie oraz środki transportu - komentuje Michał Kacprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.