10.06.2020/17:16

Kaufland chce przejąć kolejny hipermarket Tesco

Sieć Kaufland Polska Markety złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie części mienia spółki Parku Rozwoju III – Projektu Echo 112, należącej do Grupy Echo Investment, a która pod koniec lutego 2020 r. podpisała umowę zakupu nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ul. Opieńskiego od wchodzącej w skład Grupy Tesco spółki Topaz Jewel.

W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland Polska Markety nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej, którą wcześniej wynajmowała sieć Tesco.

Przypomnijmy, że w lutym spółki z Grupy Echo Inwestments przejęły od Tesco trzy nieruchomości, w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz Krakowie przy ul. Kapelanka.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych w ramach firmy PreZero. W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • zatem koniec tesco w polsce 11.06.2020

  Zatem mniej więcej Tesco przez własne błędy przegrywa z konkurencją - zamiast wychodzić na lepsze. Duży wpływ na upadek Tesco ma też niestety konkurencja - przede wszystkim Biedronka która odbiera jej klientów - więc taka gorsza jakościowo i droższa śmieciowa niestety Biedronka przez głupotę ludzi wygrywa robiąc potem od zawsze już co jej się podoba...

 • Margot 11.06.2020

  W tym roku w Lublinie także Kaufland przejął Tesco.

 • Ryba 11.06.2020

  @Tymek: do przejęcia i w takim stanie jak piszesz są wszystkie obiekty Tesco, bo w całym kraju jest żenada. Pasaże są zaniedbane, stan techniczny to dramat. Faktycznie tylko kampania reklamowa jest widoczna. Ogólnie to jednak łabędzi śpiew. Ci co Cię minusują, to pewnie pracownicy lub zarządcy. Wystarczy spojrzeć na Częstochowę lub Śląsk. Dramat

 • Ted 11.06.2020

  Szwabska tandeta i drozyzna

 • Tymek 11.06.2020

  Kiedy przejmiecie w Kostrzynie wlkp bo to co tam jest to żenada! Towar albo stary albo brak! A obsługa....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.