30.05.2020/10:58

Kaufland i Tesco dołączyły do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności

Sieci Kaufland i Tesco dołączyła do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności. Celem tej  międzynarodowej inicjatywy, objętej patronatem Komisji Europejskiej, jest podejmowanie działań związanych z promowaniem różnorodności i równych szans w zatrudnieniu.

Aktualnie lista sygnatariuszy Karty Różnorodności w Polsce obejmuje już ponad 280 podmiotów. Inicjatywa w naszym kraju zapoczątkowana została w 2012 r. i od tamtej pory wiele podmiotów - również związanych z handlem lub rynkiem FMCG - zdecydowało się dołączyć do coraz liczniejszego grona firm-sygnatariuszy. Tylko w 2019 r. taki krok poczyniły m.in.: Philip Morris, Leroy Merlin, CCC, LPP i Brown-Forman.

- W ramach międzynarodowego projektu „Kobiety na stanowiskach kierowniczych” podkreślamy rolę naszych liderek. Ponad połowę stanowisk kierowniczych w naszej firmie piastują kobiety. W przyszłości nadal będziemy promować zachowanie równowagi w obszarze zarządzania  i oferować równe szanse zawodowe dla wszystkich, bez względu na płeć – komentuje Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w sieci Kaufland.

Z kolei Joanna Lenartowicz, menadżerka personalna Tesco w Polsce mówi: - Podpisanie Karty Różnorodności było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ zasady zawarte w deklaracji są zgodne z naszymi wartościami. Traktujemy innych tak jak sami chcieliby być traktowani. Zależy nam, by stworzyć miejsce pracy, w którym pracownicy są szanowani, akceptowani i czują się bezpiecznie. Aktualne doświadczenia związane z pandemią pokazują, że empatia, jedność i integracja są kluczowe i jeszcze bardziej potrzebne w trudnych czasach.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską i realizowana przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Każdy z sygnatariuszy ma obowiązek wprowadzenia zapisów Karty do swojej organizacji, promocji działań w tym zakresie i ich raportowania raz w ciągu roku. Na podstawie deklaracji firmy dzielą się dobrymi praktykami w zakresie polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością. W Polsce Koordynatorem Karty Różnorodności jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.