18.01.2019/16:34

Kaufland może przejąć nawet 100 hipermarketów sieci Real w Niemczech

Sieć Kaufland rozważa przejęcie od 80 do 100 lokalizacji sieci hipermarketów Real, od Grupy Metro. Akwizycją zainteresowana jest również sieć Edeka – pisze "Lebensmittel Zeitung". Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to obroty sieci Kaufland w Niemczech mogą wzrosnąć nawet o 2,5 mld euro.

Od kilku miesięcy Grupa Metro poszukuje inwestora dla sieci sklepów Real. Teraz pojawiły się informacje, że przejęciem od 80 do 100 z niemal 280 hipermarketów działających obecnie na rynku niemieckim.

Według ekspertów przejęcie hipermarketów Real i wejście w duże powierzchnie może być dla sieci Kaufland impulsem do nowego otwarcia i przyspieszenia rozwoju firmy.

Według informacji „LZ” firmy konsultingowe już pracują nad przeprowadzeniem transakcji.

Zdaniem ekspertów sprzedaż sklepów Real może być jedną z ostatnich, tak dużych transakcji na rynku Niemieckim.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Zzzz 21.01.2019

    Do Amman: Przecież Kauflandy w Niemczech to też hipermarkety

  • Amman 21.01.2019

    Ostatnimi czasy Schwarz baaardzo chce przeinwestować. Wydają pieniądze jak szaleni, a wyniki grupy nie są moim zdaniem różowe. Kupno reali i wejście Kauflandu w duże hipermarkety do kolejny gwóźdź do trumny...no chyba, że zakup reali nie będzie automatycznie oznaczał przejęcia całej powierzchni dla siebie (bo przecież można to lepiej zaaranżować i zmienić przeznaczenie dużej części powierzchni hipermarketu).

  • gapcio 19.01.2019

    to będzie początek końca Kauflandu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.