30.07.2018/12:44

Kaufland planuje uruchomienie w Polsce własnej sieci stacji szybkiego ładowania pojazdów

Kaufland udostępnia pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych przy swoim markecie w Suwałkach. Stacja powstała we współpracy z GreenWay – największą siecią stacji tego typu w Polsce. Kufland w planuje w przyszłości rozwinąć sieć własnych stacji szybkiego ładowania.

Rynek samochodów elektrycznych w Polsce nie jest jeszcze tak rozwinięty i popularny jak u naszych zachodnich czy północnych sąsiadów. Mimo, że nieczęsto widuje się takie samochody na polskich drogach, dynamika rozwoju jest bardzo duża. Głównymi zaletami aut elektrycznych są niższe koszty utrzymania oraz brak negatywnego wpływu na środowisko – nie emitują one szkodliwych substancji oraz nie powodują hałasu.

Ładowarka przy markecie Kaufland w Suwałkach umożliwia równoczesne ładowanie dwóch pojazdów: jednego prądem stałym (DC) oraz jednego zmiennym (AC). Dzięki zastosowanej technologii szybkiego ładowania w 40 minut można naładować baterię o pojemności 40 kWh do około 80%. Można tam naładować wszystkie pojazdy elektryczne zgodne ze  standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2, co praktycznie oznacza wszystkie marki samochodów elektrycznych dostępnych na rynku.

Korzystanie ze stacji jest odpłatne, zgodnie z cennikiem GreenWay. Aby skorzystać z usługi, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. Firma udostępnia również jednorazową usługę, po bardzo uproszczonej rejestracji umożliwiającej autoryzację i płatność – ta opcja jest jednak droższa. Każdy klient otrzymuje kartę RFID oraz dostęp do Portalu Kierowcy i Portalu Klienta. Pozwalają one nie tylko uruchomić opcję ładowania, ale również udostępniają klientom faktury oraz informacje o stacjach, ich zajętości i ewentualnych pracach serwisowych. Wszystko to ułatwia planowanie podróży.

Kaufland angażuje się w działania proekologiczne na wielu frontach. Firma, chcąc zachęcić klientów do korzystania z samochodów elektrycznych, planuje w przyszłości rozwinąć sieć własnych stacji szybkiego ładowania.

W całej Europie Kaufland ma około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • krzysiek123 04.08.2018

    I brawo. Dla mnie to się właśnie nazywa świadomy rozwoj biznesu. Stawiaja na to co ma potencjał i ide zwyczajnie z duchem czasu. Wystarczy spojrzec co się dzieje za granica u naszych sasiadow. Elektromobilnosc jest juz norma. I w odatku nasi sasiedzi tez korzystaja z takich partnerow jak greenway. Widac sprawdzil sie, wiec i u nas musi byc podobnie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.