10.06.2020/11:19

Kaufland zainwestuje w kilkanaście nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych

Dotychczas klienci mogli korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych przy sklepach Kaufland w Suwałkach i Nowej Soli. Stacje powstały we współpracy z zewnętrznym operatorem. Teraz sieć poszła o krok dalej i otworzyła własne stacje do ładowania w Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze.

Pierwsze własne stacje ładowania samochodów elektrycznych Kaufland postawił przy sklepach w Poznaniu (Al. Solidarności 42), Zielonej Górze (ul. Lwowska 2) i Szczecinie (ul. Struga 29). Z każdej z nich mogą korzystać jednocześnie dwa pojazdy. Ładowarki są wyposażone w trzy popularne złącza, umożliwiające ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2. A to oznacza obsługę większości marek samochodów elektrycznych dostępnych na europejskim rynku. Dzięki mocy wynoszącej 50 kW ładowarki są w stanie naładować baterię pojazdu nawet w 30 minut, a więc np. podczas zakupów w sklepie. Z wymienionych stacji można obecnie korzystać bezpłatnie.
 
- Wspieranie elektromobilności wpisuje się w strategię CSR naszej sieci pod hasłem „Zróbmy to razem”, która obejmuje inicjatywy proekologiczne. Wierzymy, że nie emitujące szkodliwych spalin i nie powodujące hałasu auta elektryczne będą zyskiwać na popularności. Podobnie jak stacje ładowania udostępnione przy naszych sklepach – mówi Agnieszka Kotlińska z Kaufland Polska.
 
Sieć planuje uruchomić kolejne trzy stacje: we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 62, Gdyni przy ul. Morskiej 82 oraz w Płocku przy ul. Gałczyńskiego 11. Rozwijając koncept stacji ładowania aut elektrycznych, Kaufland otwiera zarówno stacje własne, jak i we współpracy z GreenWay. Z tych ostatnich klienci sieci mogą korzystać przy marketach w Suwałkach oraz Nowej Soli. Stawiając na stały rozwój konceptu stacji ładowania pojazdów elektrycznych, do końca marca 2021 r. Kaufland planuje udostępnić klientom łącznie kilkanaście nowych stacji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kuba 10.06.2020

    O i to jest dobra wiadomość. Ostatnio w Zielonej Górze uruchomili kasy samoobsługowe-nareszcie. Kaufland to prawdopodobnie najbardziej innowacyjny sklep w Polsce. Biedronka może się schować.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.