18.05.2016/11:07

Kiedy poznamy stawki podatku handlowego?

Decyzja w sprawie tego, jak wyglądać będą stawki i progi w projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, zapadnie w czwartek 19 maja lub w czwartek 26 maja - wynika ze środowej wypowiedzi ministra Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, na antenie radia RMF FM.

- W tej chwili nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, [stawka] będzie wypracowana w czasie posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów. Chciałbym stawkę progresywną, ale też doceniam obawy ministra finansów, że Komisja Europejska może mieć do tego zastrzeżenia, stąd ta liniowa jest bardziej bezpieczna. Natomiast lepsza byłaby progresywna. Decyzja w czasie KSRM, w ten czy następny czwartek - oznajmił Kowalczyk w "Kontrwywiadzie" RMF.

Minister wyraził także opinię, że negocjowanie z handlowcami "podatku od powierzchni handlowe" trwało za długo. - Długie negocjacje spowodowały, że nawet oczekiwania handlowców zaczęły się rozmijać - stwierdził Kowalczyk na antenie RMF FM.

Warto przypomnieć, że o ostatecznym kształcie podatku handlowego i tak zadecyduje nie rząd, a parlament. Oznacza to, że projekt, jaki zaprezentowany zostanie 19 lub 26 maja, może odbiegać od finalnej wersji ustawy. Końcowy kształt podatku handlowego poznamy jednak i tak niebawem, gdyż zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, danina zacznie być naliczana od 1 lipca.

Więcej na rmf.fm.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • PIS to tragedia dla Polski 23.05.2016

  Te komunistyczne świętochy będą pracować w Boże Ciało ? Zupełnie tych pisowców pokręciło a podatek handlowy to dowód na ich brak kompetencji i brak programu dla Polski. Ich program to nowe podatki, przejęcie pełni władzy, totalna propaganda kłamstw w PIS TV i izolacja Polski w świecie oraz Propaganda i obrzucanie błotem opozycji. Totalni nieudacznicy - potrafią tylko niszczyć Polskę. Co myśmy zrobili wybierając tych " .... " do rządzenia.

 • do do nikogo 18.05.2016

  Nie ten rząd.

 • do nik-ogo 18.05.2016

  To co? Rząd nie pracuje w Boże Ciało?

 • nik 18.05.2016

  26 maja jest Boże Ciało. Sprawdzajcie informacje.

 • daro.m 18.05.2016

  Im dłużej czekamy, tym lepiej. Niech się nie spiesza.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.