29.11.2018/13:46

Kieszonkowy koncept sklepu Auchan Minute coraz bliżej Polski

Rozwijany w Chinach przez firmę Auchan koncept kiosków samoobsługowych Auchan Minute trafi na rynek francuski. Pierwszy automatyczny sklep zostanie otwarty w marcu 2019 r.

Auchan Minute to mały format sklepu detalicznego, który został uruchomiony w Chinach, w 2017 roku. Auchan zapowiedział, że planuje tam do końca 2018 roku otworzyć 750 takich sklepów.

Auchan Minute to sklep o powierzchni 18 mkw., który oferuje około 500 najlepiej sprzedających się produktów w sklepach spożywczych. Proces zakupowy jest zautomatyzowany, klienci samodzielnie skanują kody wybranych produktów i płacą za nie przed wyjściem ze sklepu za pomocą smartfona.

Fakt, że pierwsza placówka Auchan Minute zostanie otwarta we Francji to ważny krok w ekspansji tego konceptu handlowego na rynki europejskie. Można spodziewać się, że jeśli testy na francuskim rynku wypadną pomyślnie, to koncept będzie systematycznie rozwijany na kolejne rynki, np. kraje CEE w tym Polskę.

KLIKNIJ I ZOBACZ JAK DZIAŁA SKLEP AUCHAN MINUTE:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.