28.05.2014/13:15

KIG popiera skargę w sprawie Dyrektywy Tytoniowej

Krajowa Izba Gospodarcza popiera projekt złożenia przez Polski Rząd skargi na nową dyrektywę tytoniową do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

Wejście tych przepisów w życie doprowadziłoby do utraty wielu tysięcy miejsc pracy w Polsce wskutek wyeliminowania papierosów mentolowych tj. ok. 20 proc. polskiego rynku wyrobów tytoniowych. Polska, gdzie w sześciu fabrykach wytwarza się 150 mld papierosów rocznie, jest obecnie największym producentem wyrobów tytoniowych, i drugim producentem tytoniu w Unii Europejskiej. Dyrektywa poza negatywnym wpływem na sytuację branży, może osłabić cała polską gospodarkę. Ministerstwo Gospodarki, które nie zgadza się z tak restrykcyjnymi przepisami przygotowało projekt skargi na dyrektywę tytoniową, którą polski rząd miałby złożyć do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czemu UE chce niszczyć naszą gospodarkę? 29.05.2014

    Włąściwie ten cytat wystarczy za komentarz czym dla Polski bdzie ta dyrektywa: "Polska Izba Handlu ocenia, że wskutek wprowadzenia zakazu sprzedaży papierosów mentolowych pracę stracić może ponad 560 tys. osób. Zdecydowana większość – ok. 500 tys., to osoby zatrudnione w handlu. 60 tys. to rolnicy, zaś 6-tysięczną grupę stanowić mogą osoby zatrudnione w przemyśle tytoniowym."

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.