11.10.2020/10:40

Klient Krynica Vitamin zareklamował partię produktów z segmentu dezynfektantów

Zarząd firmy Krynica Vitamin poinformował, że spółka odebrała w czwartek reklamację od jednego z klientów z rynku niemieckiego. Reklamacja dotyczyła partii produktówz segmentu dezynfektantów.

Jak czytamy w komunikacie giełdowym spółki, partia ta "została zakwestionowana przez stosowne niemieckie organy władzy z uwagi na niezgodność parametrów opakowań dla kategorii produktów dostarczonych temu kontrahentowi, co spowodowało konieczność wycofania tejże partii produktów z rynku".

- Roszczenie wycofania z punktów sprzedaży i zwrotu niesprzedanej ilości 946 tys. szt. dezynfektantów opiewa na wartość 3,086 mln euro, co w przeliczeniu po kursie 4,4 PLN/EUR daje wartość 13,6 mln zł - Krynica Vitamin.

Spółka zaznaczyła, że - jak zostało już wskazane w skonsolidowanym raporcie za pierwsze półrocze 2020 r. - "utworzona została rezerwa na koszty związane ze zmianą opakowań zaprezentowane w sprawozdaniu finansowym jako zmniejszenie przychodów ze sprzedaży". - Jednocześnie spółka rozważa utworzenie rezerwy na koszty zwrotu w dodatkowej kwocie 7,5 mln zł (tj. z uwzględnieniem powyżej wskazanej rezerwy do łącznej kwoty 13,6 mln zł) do czasu rozstrzygnięcia reklamacji klienta - wskazano w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także