18.11.2019/16:40

Kłopoty McDonalds. Operator przez ponad dekadę wypłacał zbyt małe pensje. Teraz musi je zwrócić

Sieć McDonald’s zobowiązała się do wypłaty zaległego wynagrodzenia za całą dekadę pracy tysiącom pracowników w Nowej Zelandii. Po zmianie przepisów pracodawca źle naliczał pensję, którą powinien im wypłacać.

McDonald’s nie jest jedyną firmą, która źle naliczała pracownicze pensje. Wszystko przez to, że w 2003 roku zmieniono sposób naliczania wynagrodzenia za dni urlopowe, a niektóre firmy nie wzięły tego pod uwagę. W konsekwencji wypłacały pracownikom zbyt niskie pensje.

Jak podaje Newsweek, ucierpiało na tym w sumie nawet 760 tys. osób, w tym ponad 60 tys. zatrudnionych w sieci McDonald’s. Sieć obiecała jednak, że wypłaci zaległe pensje z ostatniej dekady zarówno obecnym, jak i byłym pracownikom. To wciąż mniej, niż rzeczywiście im się należy od 2003 r., bo od tego czasu minęło aż 16 lat. Jednak firmy w Nowej Zelandii według prawa mogą uregulować dług wypłacając pensje z zaledwie sześciu ostatnich lat.

Jak wynika z wyliczeń związku zawodowego the Unite McDonald's musi oddać każdemu z pracowników od 500 do 1000 dol. nowozelandzkich za każdy rok pracy, co sumuje się nawet do 90 mln dol. nowozelandzkich (57 mln dol. amerykańskich).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.