12.03.2020/07:56

KNF apeluje do Narodowego Banku Polskiego o podwyższenie limitu płatności bezgotówkowej bez PIN z powodu koronawirusa

Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji nadzoru Finansowego zaapelował za pośrednictwem Twittera do NBP, aby ten wydał zgodę na podniesienie limitu płatności kartą bez używania PIN do 100 zł.

Jak podkreślono w komunikacie, chodzi o „wspomaganie profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez umożliwienie stosowania podwyższonych limitów dla transakcji bezstykowych, niewymagających użycia PIN.

Jak przypomina portal money.pl, prace nad podwyższeniem tej kwoty trwają już od dwóch lat. Dwie największe działające w Polsce instytucje wydające karty płatnicze, czyli Visa i Mastercard już wcześniej otrzymały taką zgodę. Po drodze pojawiały się jednak problemy.

Apel to efekt informacji Światowej Organizacji Zdrowia o tym, że to właśnie banknoty mogą być jedną z dróg rozprzestrzeniania się wirusa.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • albert 12.03.2020

    A może KNF wyjaśniłoby udział znanej partii w aferach SKOKów i Getbacku ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.