08.04.2020/10:38

Kolejna Biedronka zaatakowana przez koronawirusa. Zakażony pracownik sklepu

Z powodu stwierdzenia obecności koronawirusa w jednym z marketów sieci Biedronka w Gryfinie – Zachodniopomorskie – placówka została zamknięta, a pozostali pracownicy zostali poddani kwarantannie – informuje serwis iGryfino.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska zapewnia w odpowiedzi na pytani gryfińskiego portalu informacyjnego, że bezpieczeństwo klientów i pracowników jest dla sieci najważniejsze i przyznaje, że placówka przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie została zamknięta, zgodnie z zaleceniami Sanepidu. Pracownicy zostali skierowani na kwarantannę, a placówka będzie poddana dezynfekcji.

Sieć odsyła klientów do innych placówek, z których jedna w tygodniu przedświątecznym działa całodobowa, a druga w godzinach 6:00 – 24:00.

To już druga Biedronka, która ma kłopoty z powodu koronawirusa. 25 marca w Oławie, woj. dolnośląskie, u kobiety robiącej zakupy m.in. w dyskoncie sieci oraz w drogerii Rossmann wykryto zakażenie. Jednak w tamtym przypadku kwarantannie poddani zostali tylko ci pracownicy sklepów, u których stwierdzono duże prawdopodobieństwo bliskiego kontaktu z osobą zakażoną. Łącznie dotyczyło to ok. 50 osób.

Czytaj więcej na stronie igryfino.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Sylwek 08.04.2020

    MOJ NICK -przecież Sejm odrzucił propozycję obowiązkowych testów dla pracowników sklepów...Nie ma tylu testów...Przy tak wzmożonym zagęszczeniu ludzi -po kolei będą zamykać sklepy.

  • MOJ NICK 08.04.2020

    A przecież mieli wprowadzić co tygodniowe badania pracowników supermarketów na nosicięlstwo wirusa! Nie opłaca się dbać o pracownika? A co z klientami tych zakażonych sklepów? Czyzostaną przebadane/poinformowane?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.