20.04.2020/16:20

Kolejne 10 mln maseczek ochronnych trafiło do Żabki

Od 20 kwietnia Żabka rozpoczyna dystrybucję II transzy maseczek w najniższej cenie na rynku 16,17 zł za opakowanie 10 sztuk, która wynika z całkowitej rezygnacji przez Żabkę i jej franczyzobiorców z zysku. Tym razem firmie udało się zakupić około 10 milionów jednorazowych maseczek ochronnych, które przez kolejne dni, aż do 24 kwietnia, będą dostarczane do sklepów w całej Polsce.

– Realizacja takiego zamówienia to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, począwszy od  sprawnego zamówienia, odbioru od producenta, przez odprawę celną w Chinach, po przygotowanie transportu lotniczego i dystrybucję do sklepów. Podkreślam, że lotnisko w Szanghaju, z którego nasze transporty są realizowane, obsługuje zamówienia z całego świata i podejmujemy wielki wysiłek, aby wszyscy Polacy mogli je zakupić w przystępnej cenie. Maseczki przyleciały w dwóch turach, pierwsza w ub. sobotę tj.18.04.2020 r. i już dzisiaj zrealizowaliśmy dostawy do ok.3 tysięcy sklepów, druga wylądowała dzisiaj na Lotnisku Chopina i będzie dystrybuowana od najbliższej środy. Łącznie do końca tygodnia w całej sieci klienci będą mogli zakupić ok. 10 milionów maseczek. Organizujemy także kolejną, III turę ok. 10 milionów maseczek, która przyleci 26 kwietnia i będzie dystrybuowana w następnym tygodniu – mówi Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska.

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Odpowiada ona kosztowi zakupu maseczek oraz ich dostawy do Polski. Tym samym maseczki sprzedawane są bez marży. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Maseczki przyleciały do Polski samolotem Boeing 767 na Lotnisko Chopina w dwóch turach w dniach 18 i 20 kwietnia przy współpracy z Welcome Airport Services. To już kolejna dostawa, którą Żabka Polska realizuje do Polski. Pierwsza tura 8 milionów maseczek ochronnych przyleciała do naszego kraju 10/11 kwietnia na Lotnisko Chopina, przy współpracy LOT Cargo. Firma podkreśla, że dzięki sprawnej obsłudze Celnej możliwa jest szybka dystrybucja maseczek do sklepów sieci.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Agneska 21.04.2020

    Panie Stefanie, nie na dwa dni, tylko na 5 minut. W sam raz tyle, żeby sprzedawcy odłożyli swoim znajomym. Ja poszłam o 10 rano w pustym centrum Krakowa, gdzie nikt teraz nie mieszka już masek nie było. Było owszem wielkie ogłoszenie, że Zabka bez marzy ... itd. Nie przyszło mi do głowy, aby zapytać sprzedawcę ile trzeba dopłacić, żeby kupić spod lady :)

  • Jurny Stefan 20.04.2020

    10mln na 6tys sklepów to 1600szt na sklep. Zapas w sam raz na 2 dni w tych czasach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.