14.12.2017/08:28

Kolejne kontrowersje wokół podatku od galerii handlowych. Właściciele mogą... zarobić

Konstrukcja podatku od galerii handlowych budzi nowe kontrowersje. Według niektórych doradców podatkowych właściciele nieruchomości, którzy płacą wyższą zaliczkę na podatek dochodowy od nowego podatku, nie zapłacą nowego podatku, ale... będą go mogli odliczyć od zaliczki na PIT lub CIT - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Według ekspertów zapisy ustawy są pod tym kątem niekonkretne. Konstrukcja przepisów zakłada, że właściciele nieruchomości wartych powyżej 10 mln złotych będą musieli wyliczyć nową daninę, ale jeśli będzie ona niższa od podatku CIT lub PIT, nie ma konieczności jej wpłaty. Jednocześnie będzie można ją odliczyć od bieżącej zaliczki, co spowoduje znaczne obniżenie kosztów podatkowych.

Niektórzy doradcy wskazują jednak, że urzędy skarbowe nie będą chciały przyjąć takiej interpretacji. To wzbudzi duże kontrowersje.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • darc 15.12.2017

    Więcej nocnych ustaw dla handlu... i dla gospodarki ;(

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.