25.07.2019/10:11

Kolejne sieci nie będą sprzedawać Gazety Polskiej z naklejką uderzającą w społeczność LGBT

Już nie tylko Empik i BP, ale także sieci paliw Circle K oraz Shell podjęły decyzję, by nie sprzedawać najnowszego wydania "Gazety Polskiej", do którego dołączona została naklejka uderzająca w społeczność LGBT.

"GP" dodała do aktualnego numeru naklejkę z napisem "Strefa wolna od LGBT". Po fali protestów i oskarżeń o dyskryminację, w ostatniej chwili "GP" zmieniła hasło akcji na "Strefa wolna od ideologii LGBT" - natomiast na podmianę wydrukowanych wcześniej naklejek było już za późno.

Jak donosi press.pl, aktualne wydanie "GP" zostało wycofane ze sprzedaży na stacjach sieci Circle K, gdyż - jak przekazała portalowi Anna Janiszewska z biura prasowego - "dyskryminacja jakiejkolwiek z grup leży w sprzeczności z wartościami, jakimi kieruje się firma".

Press.pl dowiedział się także, że na podobny ruch zdecydowała się sieć stacji Shell Polska. Firma w oświadczeniu przesłanym portalowi podkreśliła m.in., że "konsekwentnie wspiera szacunek dla wszystkich wymiarów różnorodności".

Zobacz także:
BP również nie chce sprzedawać Gazety Polskiej z naklejkami wymierzonymi w osoby LGBT
Empik nie będzie sprzedawał Gazety Polskiej z naklejkami Strefa wolna od LGBT

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • daad 26.07.2019

  Jakie łamania prawa? Łamanie prawa to deprawacja jednostki rodziny pod pretekstem tolerancji - niesienie tolerancji poprzez zakazywanie wolności słowa ot cała filozofia ludzi LGBTQWERTY

 • Bbb 25.07.2019

  @Pozhoga Ostatecznie nie został skazany. Konstytucja zabrania wszelkich form dyskryminacji.

 • oko 25.07.2019

  Powinni to wywalić z półek na stałe, a nie tylko jeden numer.

 • Pozhoga 25.07.2019

  Jak pewien drukarz nie chciał drukować plakatów promujących dewiacje seksualne został za to skazany. Rozumiem, że teraz analogiczne wyroki otrzymają Empik oraz te sieci stacji paliw - oczywiście kary pieniężne będą znacznie surowsze, proporcjonalnie do skali łamania prawa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.