05.10.2018/13:46

Komisja Europejska sprawdzi, czy Amazon nie kopiuje produktów

Urzędnicy Komisji Europejskiej zostali poproszeni przez producentów i detalistów o sprawdzenie, czy Amazon nie kopiuje ich markowych produktów - donosi Reuters. Jeśli Komisja potwierdzi takie działania, otworzy to drogę do składania pozwów przeciwko amerykańskiemu gigantowi.

W tej sprawie wypowiedziała się komisarz Margrethe Vestager. Zgodnie z doniesieniami, które dotarły do Komisji, gigant miałby korzystać z danych sprzedażowych, by tworzyć własne kopie markowych produktów.

Komisja wysłała już ankietę do europejskich producentów i sprzedawców. Firmy mogą poinformować o fakcie podrobienia lub stworzenia produktu mocno nawiązującego do ich marki przez Amazon. Oprócz tego Komisja chce dowiedzieć się, w jaki sposób produkty Amazona mogłyby wpłynąć na sprzedaż i decyzje biznesowe.

By udowodnić swoje przypuszczenia, firmy powinny udostępnić dokumenty czy zrzuty ekranów, porównujących ich produkty do tych oferowanych przez Amazon. Komisja dała czas na odpowiedzi do 9 października.

Jak podaje Reuters, Amazon nie udzielił komentarza.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.