27.02.2020/15:52

Kongres Mięsny 2020: Branżę drobiarską napędza rozwój technologii

Duzi producenci krajowi wykorzystują najnowsze technologie produkcyjne. Jesteśmy za innowacyjnością – powiedział Maciej Sośnicki, dyrektor zarządzający ds. operacyjnych Grupy Indykpol na Kongresie Mięsnym 2020.

– Mam przyjemność prezentować sektor drobiarski, który odnosi olbrzymi sukcesy w Europie. Oczywiście nie dzieje się to przypadkowo. Stoi za tym ogrom pracy. Kontrolujemy cały proces produkcyjny w myśl „od pola do stołu”. Kluczowe w tych działaniach jest wsłuchanie się w głos konsumentów. Działania, które realizujemy, to m.in. projekty optymalizacji zużycia mediów, wykorzystanie energii pozyskanej z paneli fotowoltaicznych. Kolejny obszar działań to automatyzacja procesów produkcyjnych – zaznaczył Maciej Sośnicki.

Dodał też, że w segmencie przetworzonych mięs, konsumenci zwracają uwagę nie tylko na wysoka mięsność produkty, ale i krótką etykietę.

– Nam się udaje odpowiadać na te potrzeby, bo mamy stały nadzór nad każdym etapem produkcyjnym – dodał dyrektor zarządzający ds. operacyjnych Grupy Indykpol.

Grupa Kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych.

Głównym celem stworzenia GK spółek drobiarskich było uzyskanie przewagi na rynku. Produkty spółek Grupy Kapitałowej są oferowane na rynku pod grupą marek handlowych za pośrednictwem wspólnej sieci dystrybucji. W skład Grupy wchodzi sześć centrów ogólnopolskiej dystrybucji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.