28.11.2019/20:41

Koreańczycy bojkotują japońską żywność, napoje i alkohol. Import piwa spadł do zera

Koreańscy konsumenci bojkotują japońskie towary tak skutecznie, że w październiku eksport japońskiego piwa do Korei Południowej spadł do zera – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

W październiku eksport japońskiej żywności do Korei Południowej spadł o 58,1 proc. Najmocniej bojkot konsumencki trafił w japońskie piwo, którego eksport spadł we wrześniu  o 99,9 proc., w październiku był zerowy. Jak informuje „Rzeczpospolita”, podobnie jest z eksportem sake, której dostawy spadły o ponad 90 proc. Równie słaby był eksport niezwykle popularnego makaronu instant.

W zeszłym roku wartość eksportu japońskiego piwa wynosiła ponad 800 mln jenów. Korea Południowa była dotychczas jednym z największych rynków zagranicznych japońskiego piwa  - podaje „Rzeczpospolita” za BBC.

Bojkot japońskich towarów w Korei południowej jest efektem konfliktu o odszkodowania dla koreańskich robotników przymusowych z czasów II wojny światowej.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.