06.03.2020/14:13

Koronawirus. Internauci chcą zmian w sklepach sprzedających pieczywo

„Zakończmy erę macantów! Nakłońmy sklepy na wprowadzenie podajników do pieczywa" - apeluje do internautów jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl. Zapoczątkowana kilka dni temu akcja odbiła się nadspodziewanie dużym echem w sieci. W krótkim czasie poparło ją kilka tysięcy osób – informuje serwis finanse.wp.pl.

"Wielu z was również zauważyło problem w tym, że niektóre osoby przy nabieraniu pieczywa nie zakładają rękawiczek ochronnych, a nawet w niektórych przypadkach macają i odkładają pieczywo z powrotem(!!!). W związku z tym, że na świecie panuje teraz epidemia koronowirusa i coraz częściej zwraca się uwagę na przestrzeganie podstaw higieny, to jest to idealny moment na to, by wywrzeć wpływ na sklepy, które już dawno powinny wprowadzić podajniki do nakładania pieczywa. By to się udało proszę Was o pomoc!" - apeluje użytkownik Wykopu o pseudonimie Bonczur69 (pisownia oryginalna).

Przedstawiciel jednej z dużych sieci handlowych przyznaje w serwisie WP Finanse, że użytkownicy Wykopu są bardzo aktywni w internecie i stanowią sporą siłę. Dodaje jednocześnie, że oficjalna odpowiedź na postulaty wykopowiczów nie jest jeszcze gotowa.

Przeciętny Polak zjada ok. 40 kg chleba i bułek rocznie.

Więcej na finanse.wp.pl

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • klient+ 20.04.2020

  dlaczego handel nie stosuje bezdotykowych podajników na bułki ?

 • gija888 10.03.2020

  Jestem za, W szczególności za tzw. przebieraniem owoców, warzyw, nabiału i wspomnianego pieczywa. Kilkukrotnie widziałem jak klienci obok mnie naście razy przekładają towar aby "dokopać" się do innego, choć nie ma to żadnej różnicy. Ale kopanie jest w manii. Dla mnie to jest mega denerwujące.

 • Stanisław 10.03.2020

  Jeszcze trzeba wycofać pieniądze. Nigdy nie wiemy kto i gdzie dotykał banknoty. Jeszcze trzeba zrobić podajniki na owoce i warzywa lub pakowane ponieważ samo opluwanie warzyw i owoców nie zabija bakterii.
  Dużo jest do zrobienia w branży gastronomicznej i w wielu innych branżach... :))

 • Daniel Śnielski 09.03.2020

  69 xddddddddddd

 • Damian Śmigielski 09.03.2020

  Bonczur lol

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.