03.08.2020/11:31

Minister zdrowia zapowiada wzmożone kontrole noszenia maseczek w sklepach

Policja i służby sanitarne ruszają do sklepów. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia wzmożone kontrole przestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa podczas wizyt w sklepach.

– W tym tygodniu policja, jak i służby sanitarne będą wykonywać kontrole w sklepach i sprawdzać, czy personel i klienci noszą maseczki. Należy zasłaniać nos i usta – przestrzegł w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Szumowski.

Minister przekonywał, że wahająca się w ostatnich tygodniach liczba nowych infekcji to nie druga fala pandemii, tylko efekt rozluźnienia stosowania przez Polaków restrykcji sanitarnych, a także skutek powstawania nowych ognisk zakażeń, m.in. podczas imprez rodzinnych oraz w kopalniach i innych dużych zakładach pracy.

– Poziom transmisji poziomej koronawirusa nie jest na szczęście duży, ale zależy on od tego, czy będziemy zachowywać się rozsądnie, czy będziemy nosili maseczki. W tym tygodniu policja i służby sanitarne będą wykonywać kontrole w sklepach i sprawdzać, czy personel i klienci noszą maseczki. Należy zasłaniać nos i usta. Nie ma wymówek – apelował Szumowski i zapewnił, że noszenie maseczki nie zmniejsza ilości tlenu pobieranego do organizmu. Zwrócił uwagę, że osoby czujące dyskomfort mogą zamiast maseczek stosować przyłbice. Ostrzegł też, że Covid-19 jest bardziej zaraźliwy niż wcześniej przypuszczano.

Czytaj więcej na stronie polskieradio.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także