04.03.2020/08:33

Koronawirus. Największa sieć w Australii racjonuje papier toaletowy

Woolworth, największa sieć supermarketów w Australii, wprowadziła w środę racjonowanie papieru toaletowego. To konsekwencja masowego jego wykupywania z obawy przed koronawirusem, co spowodowało wyczerpanie zapasów – informuje tokfm.pl.

W australijskiej sieci ograniczono sprzedaż papieru toaletowego do czterech opakowań na osobę, tak aby "zagwarantować, iż większa liczba klientów będzie mogła go nabyć".

Jak podaje tokfm.pl, z australijskich supermarketów wykupywane są też m.in. konserwy, maski higieniczne i żele do odkażania rąk. Premier Australii Scott Morrison oświadczył w wywiadzie radiowym, że "może zrozumieć dlaczego ludzie są zaniepokojeni i robią te rzeczy w supermarketach". "Ale moim zdaniem, niepotrzebnie" - dodał.

Poinformował też, że rozmawiał z przedstawicielami dwóch największych sieci supermarketów - Woolworth i Coles - na temat posunięć w związku ze wzmożonymi przez panikę zakupami.

Więcej na tokfm.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.