01.03.2020/09:55

Koronawirus paraliżuje handel detaliczny, produkcję i łańcuch dostaw w Azji i Europie [PRZEGLĄD WYDARZEŃ]

Łańcuchy dostaw naciągnięte do granic możliwości

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja z koronawirusem będzie się rozwijać i jak wpłynie ona na światowy handel. Eksperci z firmy Zencargo, na których dane powołuje się Reuters, przewidują, że zakłócenia w dostawach z Chin w spowodowane przez wirusa mogą w ciągu najbliższych sześciu tygodni doprowadzić do 3,26 miliarda funtów strat w sprzedaży europejskich detalistów. Sami tylko brytyjscy detaliści mogą stracić 728 mln funtów, francuscy 445 mln, a niemieccy 253 mln. To efekt faktu, że chińskie fabryki mają obecnie zmniejszone moce produkcyjne, spowodowane niedoborem pracowników.

- Podczas gdy poszczególne regiony zbliżają się do poziomu 85% zdolności swoich mocy produkcyjnych, teraz odczuwamy skutki zakłócenia transportu – powiedział Reuterowi Richard Fattal, dyrektor handlowy Zencargo, dodając, że tu zamieszanie również wywołane jest brakiem siły roboczej, która mogłaby obsługiwać tę część łańcucha. Kontenery tkwią zatem w dokach i w najbliższych miesiącach może się to nie zmienić. Największa na świecie linia kontenerowa Maersk ostrzegała w zeszłym tygodniu, że wybuch koronawirusa na pewno negatywnie wpłynie na kondycję branży, zwiększając presję na sektor, który już ucierpiał w wyniku wojen handlowych i spowolnienia gospodarczego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • eraz 11.03.2020

    Restauracja jest miejscem, gdzie gość wchodzi, siada przy stole, siedząc wybiera, co chce, a kelner mu przynosi zamówienie do stołu. W restauracji je sie sztućcami, z talerza. Gdy zaś sam stoisz w kolejce, a potem sam niesiesz sobie jedzenie do stołu to jesteś w barze samoobsługowym. Jednak nawet w barze są normalne talerze oraz sztućce (metalowe). Wciąż jesz jak człowiek. Natomiast, gdy stoisz w kolejce, czekasz jak pies na zamówienie, potem sam niesiesz je do stołu, jesz z plastikowej tacki, gołymi rękami z tektury, a potem sam po sobie sprzątasz, to schodzisz do poziomu fast food. Litościwa nazwa... McDo, KFC i cala reszta sa lokalami samoobslugowymi, barami szybkiej obslugi, fast foodami.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.