07.05.2020/18:01

Koronawirus uderza w niemiecki przemysł mięsny

W największych niemieckich zakładach przetwórstwa mięsnego coraz więcej przypadków koronawirusa – podaje serwis rp.pl powołują się na doniesienia „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Jak czytamy w serwisie rp.pl, władze krajowe chcą teraz testować na COVID-19 wszystkich pracowników zakładów. W zakładzie koncernu Westfleisch w Coesfeld w Nadrenii Północnej Westfalii, największym w regionie zarażonych jest 129 pracowników, to niemal 10 proc. załogi.

Natomiast w należącej do koncernu rzeźni w Szlezwiku Holsztynie zarażonych jest 50 pracowników. Lokalne władze zaalarmowane dużą liczba chorych postanowiły na wszelki wypadek przebadać wszystkich pracowników wszystkich rzeźni w regionie na obecność COVID-19 - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Zdecydowano też na czasowe zamknięcie zakładu w Coesfeld. Minister zdrowia Nadrenii Północnej Westfalii nakazał władzom koncerny "natychmiastowe" przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników.

Chorują też pracownicy Tönnies-Gruppe, największego niemieckiego przetwórcy mięsa wieprzowego i wołowego.

Niemiecki przemysł przetwórczy w dużej mierze jest zależny od pracowników ze wschodniej Europy, którzy stanowią duża część załogi koncernu Westfleisch.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.