04.04.2020/15:40

Koronawirus uderza w wyniki sieci sklepów Wojas. W kwietniu sprzedaż może spaść nawet o 70 proc.

Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Wojas w marcu 2020 roku wyniosła 12,93 mln zł i była niższa o 34,4 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w marcu 2019 roku. W marcowych wynikach firmy widać m.in. negatywny efekt zamknięcia sklepów w centrach handlowych.

W okresie styczeń - marzec 2020 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Grupy Wojas wyniosła 49,28 mln zł i była niższa o 2,7 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej sieci sklepów Wojas w marcu 2020 roku wyniosły 8,28 mln zł i były niższe o 36,1 proc. od przychodów osiągniętych w marcu 2019 roku. Narastająco, w okresie styczeń - marzec 2020 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 36,82 mln zł i były niższe o 1,2 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na spadek przychodów wpływ miała pandemia koronawirusa COVID-19 i wynikający z niej spadek popytu konsumpcyjnego oraz ostatecznie zamkniecie od dnia 14 marca 2020 r. sklepów Wojas i Bartek w centrach handlowych, gdzie znajduje się 95 proc. sklepów własnych. Jednocześnie zamknięcie sklepów spowodowało wzrost sprzedaży i udziału kanału detalicznego online w całkowitej sprzedaży detalicznej, a udział kanału online w miesiącu marcu 2020 roku w sprzedaży detalicznej wyniósł 45,2 proc.

Spółka Wojas poinformowała, iż wpływ pandemii ma istotny wpływ na jej działalność i istotny spadek sprzedaży oraz zmniejszenie detalicznej marży brutto. Grupa szacuje, iż w miesiącu kwietniu 2020 r. o 70 proc. spadną całkowite przychody ze sprzedaży w stosunku do przychodów osiągniętych w kwietniu 2019 roku. Poprawa sprzedaży jest istotne związana z ustaniem pandemii w kraju. Jednocześnie firma podejmuje intensywne działania stabilizujące mające za główny cel utrzymanie płynności finansowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.