11.04.2020/17:09

Koronawirus w Galerii Krakowskiej: jeden z pracowników Carrefoura zakażony, dezynfekcja sklepu

- W Galerii Krakowskiej w sklepie Carrefour został potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem - zaalarmował w sobotę portal gazetakrakowska.pl czytelnik. Donosił też, że sklep Carrefour, u którego pracownicy miano wykryć wirusa działa normalnie i nadal jest otwarty.

Dziennikarze portalu gazetakrakowska.pl zapytali sieć Carrefour, czy sytuacja, o której donosił czytelnik, faktycznie miała miejsce. W przesłanym stanowisku Carrefour Polska poinformował redakcję, że „po otrzymaniu zawiadomienia od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie dotyczącej stwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS–CoV-2 u jednego z pracowników sklepu przy ul. Pawiej 5 w Krakowie (czyli właśnie w Galerii Krakowskiej), natychmiast wdrożono niezbędne procedury wewnętrzne w zakresie bezpieczeństwa pracowników i klientów. Carrefour tłumaczył, że dokonana została m.in. wstępna dezynfekcja sklepu.

Sieć Carrefour zapewnia, że przekazała wszystkie niezbędne informacje do Powiatowego Inspektora Sanitarnego i czeka na dalsze wytyczne. Sklep zapowiada za to, że niebawem przeprowadzi dezynfekcję firma zewnętrzna.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Klient 14.04.2020

  Sklep powinien być zamknięty, a pracownicy na kwarantannie,podstawa!!! Zarażają siebie i klientów w ten sposób

 • fs 14.04.2020

  a w sejmie nie chce zaatakować ten wirus i zdziesiątkować pogłowie, albo w TVPis , w tej propagandowni, ludzie by odsapnęli cokolwiek

 • MOJ NICK 12.04.2020

  A Biedronka zamyka sklepy w takich przypadkach! I pracowników, którzy mieli styczność z chorym pracownikiem wysyła na kwarantanne. A co z klijentami, którzy mieli kontakt z tą pracownicą? Zostali zawiadomieni i przebadani? Przecież procedura postępowania w takich wypadkach jest rozpisana przez sanepid.

 • Eko-Bio Klient 12.04.2020

  Muszą się francuzy nachapać załoga powymiera ale sklep musi działać

 • D. 12.04.2020

  Jak wszedzie niedlugo

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.