17.01.2019/15:39

Kraft rozdaje jedzenie urzędnikom rządu federalnego Stanów Zjednoczonych

Ze względu na spory budżetowe pomiędzy Kongresem a Prezydentem USA mamy do czynienia z tzw. government shutdown – częściowym zawieszeniem działania administracji i instytucji federalnych. Trwa ono już blisko miesiąc. Tysiące pracowników nie dostają pensji. Firma KraftHeinz postanowiła udzielić im wsparcia.

W ramach programu “Kraft Now Pay Later” Kraft otworzył w Waszyngtonie sklep pop-up, w którym pracownicy instytucji federalnych otrzymują nieodpłatnie wybrane produkty spożywcze, przede wszystkim służące do przygotowania obiadu. Są to oczywiście produkty firmy Kraft, m.in. Kraft Mac & Cheese, Kraft Natural Cheese, Kraft Singles, Kraft Salad Dressings, Kraft Mayo and Kraft BBQ.

Program działa w ten sposób, że pracownicy rządowi po okazaniu legitymacji mogą wybrać całą torbę ulubionych produktów spożywczych i zabrać je do domu, by nakarmić rodziny. Nie muszą za nie płacić. Firma oczekuje, że w zamian ci z nich, których będzie na to stać, po odzyskaniu źródła dochodu wpłacą stosowną kwotę na wybrane przez siebie przedsięwzięcia czy organizacje charytatywne.

– W okresie government shutdown rodzice nie powinni musieć się martwić, co włożą swoim dzieciom na talerze, skoro nie dostali czeku z wypłatą. Kraft wspiera rodziny i chcemy teraz wesprzeć tych, którzy zbudowali nasze marki – powiedział Sergio Eleuterio, szef marketingu firmy Kraft.

Według szacunków ogłoszonych przez New York Times, nawet 800 tys. osób może być dotkniętych problemami finansowymi w związku z government shutdown. Instytucje federalne to nie tylko agendy rządowe, ale także niektóre muzea, biblioteki i inne.

The Kraft Heinz Company jest właścicielem takich marek jak Kraft, Heinz, Classico, Jell-O, Kool-Aid, Lunchables, Maxwell House, Ore-Ida, Oscar Mayer, Philadelphia, Planters, Plasmon, Quero, Smart Ones and Velveeta.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.