08.11.2018/15:59

Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Specjał: Nasz cel to 10 000 sklepów w ciągu dwóch lat

Do końca tego roku 8000, a w ciągu kolejnych dwóch lat nawet 10 000 sklepów  – takie plany rozwoju detalu ma Grupa Kapitałowa Specjał. Tę liczbę firma chciała osiągnąć już w 2017 r., ale problemem były m.in. potencjalne zmiany w prawodawstwie, związane z podatkiem od handlu. Niepewność związana z wejściem w życie nowej daniny spowodowała, że detaliści nie decydowali się na wejście do sieci franczyzowych.

Firma dysponuje obecnie 7300 sklepami franczyzowymi pod szyldami Nasz Sklep, Livio oraz Rabat Detal oraz kilkudziesięcioma sklepami własnymi, jednak w ciągu dwóch lat ich liczba może się znacząco zwiększyć. – Chcemy mieć 10 000 sklepów. Być może uda się to osiągnąć w roku 2019, a najpóźniej w roku 2020 – powiedział Krzysztof Tokarz, prezes Specjału.

Podkreślił, że firma liczyła na osiągnięcie takiego wyniku już w zeszłym roku, ale po drodze pojawiły się przeszkody. – Podatek od handlu bardzo mocno zahamował nam ten projekt. Nie było wiadomo czy sieci franczyzowe będą rozliczane tak jak, np. sieć Biedronka. Całe szczęście, że na razie udało się wycofać tę ustawę. Ale cel posiadania 10 000 sklepów nadal jest w naszych głowach – przyznał Krzysztof Tokarz.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.