02.02.2020/20:07

Książkowe hity w salonikach Kolportera. Noblistka napędza sprzedaż

Ponad 400 tysięcy książek sprzedano w 2019 r. w salonikach Kolportera. Bestsellerem roku okazały się „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk.

W 2019, podobnie jak w poprzednim roku, największym powodzeniem w salonikach Kolportera cieszyły się książki z najbardziej bestsellerowego nurtu literatury kobiecej i sensacyjnej, takich autorów, jak Stephen King, Danielle Steel, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Agatha Christi, Olga Rudnicka, Jo Nesbo, Katarzyna Bonda, Marta Zaborowska, Nora Roberts, Diana Palmer, Magdalena Witkiewicz.

Dużym zainteresowaniem kupujących cieszyły się, tak jak w 2018 r., książki eksponowane w tzw. „książkomatach”. To specjalne, kartonowe ekspozytory z zestawem 30 tytułów wydawnictwa Edipresse Polska.

– W 2019 roku zrealizowaliśmy wiele akcji promocyjnych – zarówno dla całych kolekcji, jak i poszczególnych tytułów. Współpracowaliśmy w tym zakresie ściśle z wydawcami, m.in. Ringier Axel Springer Polska i Edipresse Polska. Ta aktywność przynosi efekty – książki są obecnie w salonikach liczącą się kategorią. Widać również wyraźnie, że klienci przyzwyczaili się do ich obecności w naszych punktach sprzedaży, dopytują o kolejne tomy kolekcji czy ciekawsze bestsellery. Staramy się tak budować naszą ofertę, aby mieć w sprzedaży wszystkie kategorie książek – mówi Urszula Jurkowska, menadżer odpowiedzialny w Kolporterze za kategorię „książka”.

– Ubiegły rok był wyjątkowy z uwagi na Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk. Natychmiast znalazło to swoje odzwierciedlenie w sprzedaży – bestsellerem roku w salonikach okazały się „Księgi Jakubowe”, na piątym miejscu znaleźli się natomiast „Bieguni” – dodaje.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • demporo 09.03.2020

    Fajnie, ale najtaniej nowości kupuje się w necie. Gdzie widzieli taką cenę w przedsprzedaży - (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum) ? No właśnie. Od kilku lat zamawiamy książki wyłącznie z netu. Przecież 20 zł na jednej pozycji to kosmos, a właśnie takie bywają różnice...

  • ee 03.02.2020

    Co bystrzejsi będą mieli okazję pozna, kto daje Nobla, komu i za co, i dlaczego Polacy są tym "najgorszym narodem na świecie"... kupujcie ludziska i myślcie , co czytacie, bo książki o przerażającej prawdzie nie wejdą do Empiku, nie wolno, musi być zgodnie z poprawnością polityczną...i tak to Was od lat manipulują, biedny ten nasz polski naród!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.