17.09.2018/14:49

Kupiec z Olsztyna kreatywnie ominął miejscowe przepisy o nocnej prohibicji

W Olsztynie od 4 września obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Właściciel całodobowego sklepu monopolowego znalazł oryginalny sposób na ominięcie zakazu – relacjonuje Fakt24.

Olsztyńscy radni skorzystali z nowych przepisów ustawy dotyczącej ograniczeń sprzedaży alkoholu i wprowadzili nocną prohibicję, obowiązującą od 22:00 wieczorem do 6:00 rano. Zakaz obowiązuje dopiero od kilkunastu dni, ale pomysłowy właściciel jednego z całodobowych sklepów monopolowych znalazł już sposób, by – jak się wydaje całkiem legalnie – sprzedawać alkohol w godzinach nocnych.

Detalista organizuje na terenie sklepu „imprezy eventowe”, na które sprzedaje wejściówki kosztujące 3 zł. Po nabyciu biletu klient – już jako uczestnik imprezy zamkniętej – może nabyć alkohol. Kupiec otwiera butelki z zakupionym alkoholem i wręcza je „imprezowiczowi”, który jednak przy wyjściu może skorzystać z kapslownicy, by je ponownie zamknąć – czytamy w Fakcie24.

Warto też wspomnieć, że koszt wejściówki odliczany jest od ceny zakupionego alkoholu.

Źródło: fakt.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Sanepidowski 19.09.2018

    Na takich imprezach jest wymagana toaleta dla klientów,czy sklep posiada takową?

  • Łukasz 18.09.2018

    Idiotyczny zakaz wprowadzany przy akompaniamencie purpuratu. Drodzy rodacy. Tak właśnie małymi krokami jest ograniczana wasza wolność

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.