31.05.2017/09:58

Kwitnie rynek agencji pracy tymczasowej

Blisko 1,8 mld zł, o 10 proc. niż rok wcześniej, wyniosły w I kwartale br. przychody agencji zatrudnienia – podaje „Rzeczpospolita”.

Takich firm także przybywa, w pierwszym kwartale 2017 roku było ich blisko 7800, o 41 proc. więcej niż rok wcześniej.

Łączne przychody przedsiębiorstw z tego sektora zwiększyły się w I kwartale o około 10 proc. w skali roku, do 994 mln zł. Choć przybyło im klientów (wzrost o 4 proc.), to zatrudnienie rosło bardzo powoli (1 proc.).

Niska stopa bezrobocia i utrzymujący się rynek kandydata powodują, że firmom jest coraz trudniej pozyskać pracowników tymczasowych. Aby uatrakcyjnić swoje oferty pracy oferują prywatne ubezpieczenie  zdrowotne i inne benefity. Inwestują również w nowe technologie, co zrobiła ostatnio agencja Work Service, która oferuje aplikację, dzięki której kandydat na pracownika może znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.


Więcej na ten temat w środowej "Rzeczpospolitej"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.