10.04.2017/09:57

Latem łatwiej będzie zatrudnić Ukraińców

Prawdopodobnie już latem Ukraińcy będą mogli przyjeżdżać do pracy do Polski i innych krajów unijnych bez starania się o wizę – podaje serwis Onet za „Gazetą Polską Codziennie”.

Gazeta informuje, że polski rząd pracuje nad wdrożeniem dyrektywy, która ma pomóc w zatrudnianiu pracowników sezonowych ze Wschodu w rolnictwie, ogrodnictwie i turystyce. Regulacje miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku. Jak powiedział Gazecie Polskiej Codziennie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, projekt został przyjęty przez Radę Ministrów. Dzięki uproszczonej formule zezwolenie na pracę ma być wydawane w ciągu siedmiu dni. Jeśli ktoś pracuje u rolnika od dawna, będzie mógł ubiegać się o zezwolenie ważne przez trzy lata. Jest też propozycja, by polscy przedsiębiorcy mogli zatrudniać Ukraińców na dziewięć miesięcy, a nie na sześć jak teraz.

Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w ciągu roku w gospodarstwach indywidualnych potrzeba 450 000–500 000 pracowników sezonowych. Szacuje się, że w Polsce pracuje milion Ukraińców.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • daesh 10.04.2017

    to do Polski raczej nie przyjadą :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.