07.08.2018/11:05

Leclerc od września będzie sprzedawał we Francji … prąd elektryczny

Francuska sieć detaliczna od września tego roku będzie dostawcą energii elektrycznej – poinformował Michel-Édouard Leclerc, prezes grupy Leclerc w wywiadzie dla francuskiej gazety Ouest-France. System jest obecnie w fazie testów.

Nowa usługa będzie wprowadzona do marketów sieci jesienią tego roku. Dostępna będzie dla klientów indywidualnych. Sieć chce zaoferować lepsze ceny od tych, jakie proponują francuskie koncerny energetyczne. Klienci uzyskają ponadto gwarancję niezmiennej ceny przez cały rok obowiązywania umowy. Firma przekonuje, że choć będzie płacić takie same podatki i ponosić takie same koszty przesyłowe, jak inni operatorzy, to będzie w stanie zaoferować niższe ceny detaliczne, rezygnując z części własnej marży i redukując koszty marketingu.

– Francuski rynek to 32,4 mln gospodarstw domowych. Koszty energii elektrycznej pochłaniają coraz większą część budżetów domowych. Chcemy obniżyć te koszty. Naszym celem jest pozyskanie do 2025 r. trzech milionów klientów, czyli zyskanie 10 proc. udziału w rynku – potwierdził prezes Michel-Édouard Leclerc na swoim oficjalnym blogu.

Usługę będzie można zlecić zarówno w marketach sieci, jak i w dedykowanym serwisie online. Obecnie system jest testowany przez kilka tysięcy pracowników firmy. Do świadczenia usługi została powołana osobna spółka Energies E.Leclerc, która stworzy ok. 200 nowych miejsc pracy.

Źródło: michel-edouard-leclerc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.