02.04.2020/14:59

Lewiatan przeznacza 10 mln zł na nieoprocentowane pożyczki dla franczyzobiorców

Lewiatan ustanowił „Fundusz Pomocy Lewiatańczykom”, który sieć nazywa programem pomocowym dla swoich franczyzobiorców. Na ten cel operator sklepów franczyzowych przeznacza 10 mln zł. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Lewiatanie mogą otrzymać nieoprocentowaną pożyczkę.

Fundusz adresowany jest dla sklepów, których biznes został bezpośrednio zagrożony skutkiem pandemii koronawirusa. 

– Naszym obowiązkiem, jako organizatora największej franczyzowej sieci detalicznej oraz trzeciej sieci handlowej w Polsce, jest prowadzić działania pomocowe, które pozwolą przetrwać nam tę nadzwyczajną sytuację, utrzymać zatrudnienie i zachować perspektywę działania i dalszego rozwoju naszych sklepów w przyszłości. Jako pierwsza sieć franczyzowa w Polsce podjęliśmy decyzję o uruchomieniu specjalnego funduszu w celu zabezpieczenia interesów naszych Franczyzobiorców – mówi Robert Rękas, członek zarządu Lewiatan Holding i dodaje, że alokacja środków z funduszu odbywać się będzie na podstawie jednolitych kryteriów. - Żaden z naszych Franczyzobiorców nie będzie pozostawiony bez pomocy – zapewnia.

Jak podaje spółka, przyznane środki mogą zostać przeznaczone na realizację bieżących zobowiązań wynikających z działalności sklepu, bądź też uzgodnionych działań promocyjnych i wizerunkowych mających na celu odbudowę pozycji sklepu na lokalnym rynku i lojalności klientów.

Zapytaliśmy PSH Lewiatan o to, na jakich warunkach franczyzobiorca może otrzymać "zapomogę", na jaki okres zawierana jest umowa, jaka jest maksymalna przyznawana kwota i czy suma ta jest zależna od obrotu franczyzobiorcy. Sieć nie odniosła się do tych pytań. Dostaliśmy jedynie informację, że wysokość pożyczki i jej warunki będą ustalane w zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się franczyzobiorca.

W Polsce Lewiatan zrzesza ponad 3 200 placówek handlowych. Wśród nich jest około 455 supermarketów o powierzchni powyżej 300 mkw., ponad 1895 dużych sklepów, blisko 800 placówek średniej wielkości oraz około 30 małych sklepów. Łączne obroty PSH Lewiatan przekroczyły w 2019 roku 13,6 mld zł.  
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Waldemar Nowakowski 03.04.2020

    Gratuluje pomysłu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.