12.08.2014/12:50

Lewiatan świętuje XX-lecie działalności

W tym roku Polska Sieć Handlowa Lewiatan obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. To oznacza, że firma należy do grona najdłużej działających na polskim rynku sieci handlowych.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 roku jako organizacja zrzeszająca kupców prowadzących działalność handlową. Główny cel, jaki od początku przyświecał Lewiatanowi, to umożliwienie konkurowania polskim sklepom z coraz bardziej agresywnie działającymi w Polsce sieciami zewnętrznymi. Skupiono się zatem na wykorzystaniu efektu skali i uzyskiwaniu możliwie najlepszych cen zakupu towarów. Opracowano także jednolite standardy, aby podnosić jakość pracy i budować jednolitą sieć handlową. Dziś atutem sieci jest mocna i rozpoznawalna na rynku marka, umacniana, m.in. regularnymi kampaniami w mediach. Mocną stroną Lewiatana jest także oferta produktów marki własnej, która w większości placówek jest liderem sprzedaży w swoich kategoriach. Jej wprowadzenie pod koniec lat dziewięćdziesiątych i znaczne umacnianie w ostatnim dziesięcioleciu uznawane jest za kluczową decyzję, która wpłynęła na pozycję Sieci na rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.