24.08.2019/16:00

Lewica zapowiada: płace będą rosły szybciej niż ceny w sklepach

Podczas sobotniej konwencji Lewicy Adrian Zandberg, jeden z liderów komitetu, zapowiedział "wprowadzenie mechanizmu, dzięki któremu najniższe płace będą rosły szybciej niż ceny w sklepach".

Lewica zamierza powiązać wysokość płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem w sektorze przedsiębiorstw. Natomiast w 2020 r. płaca minimalna według tego komitetu wyborczego powinna wynosić 2700 zł brutto.

W trakcie konwencji Lewicy padła również zapowiedź zakazania chowu klatkowego. Jak zadeklarował Robert Biedroń, zakaz miałby zostać wprowadzony najpóźniej w 2023 r.

- Do 2023 r. zlikwidujemy fermy futrzarskie, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach i skończymy z chowem klatkowym - zapowiedział Biedroń.

Lewica zamierza ponadto walczyć z firmami, które unikają płacenia podatków w Polsce. - Banki i korporacje muszą płacić podatki - stwierdzi Włodzimierz Czarzasty.

Innym postulatem, jaki padł podczas konwencji Lewicy i który może zainteresować przedsiębiorców z branży handlowej - zwłaszcza tych małych - jest zniesienie ryczałtowej składki na ZUS na rzecz proporcjonalnej od przychodu. Ponadto Lewica będzie się domagać zapewnienia równych płac na tym samym stanowisku w firmach bez względu na płeć.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • -ZŁY- 19.09.2019

    OBIECANKI, OBIECANKI, OBIECANKI, .... ABY TYLKO DOSTAĆ SIĘ DO DARMOWEGO ŻŁOBA A POTEM WYBORCY "A FE..."

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.