25.11.2018/11:47

Lex Żabka od marca? Nowelizacja ustawy o zakazie handlu może wejść w życie w II kw. 2019 r.

Poseł Janusz Śniadek, jeden z autorów ustawy nowelizującej i uszczegóławiającej zakaz handlu w niedziele, powiedział money.pl, że ma nadzieję, że nowe przepisy wejdą w życie z początkiem marca.

Projekt uszczegółowienia ustawy zakazującej handlu w niedzielę trafił do Sejmu we wtorek wieczorem. Na razie nie wiadomo jednak, ile czasu potrwa jego przejście przez parlament.

Janusz Śniadek wskazał w rozmowie z money.pl, że posłowie chcą tę ustawę przeprocedować tak szybko, jak to będzie możliwe. Nie należy się jednak spodziewać, żeby w tym przypadku również zadziałał sejmowy ekspres, jak choćby w przypadku wolnego 12 listopada. Poseł wyjaśnia, że tempo prac nad nowelizacją ustawy zależy od marszałka Sejmu, ale ma nadzieję, że uda się sprawę zamknąć mniej więcej po dwóch posiedzeniach specjalnej podkomisji.

Dodał, że chciałby, żeby nowe przepisy weszły w życie jak najszybciej, (…) powinno to nastąpić w pierwszą rocznicę obowiązywania zakazu handlu, czyli od marca.

Przypomnijmy, że ustawa już otrzymała miano "Lex Żabka". To właśnie na popularną sieć sklepów nowe przepisy wpłyną najmocniej. Janusz Śniadek zastrzega, że nowelizacja ustawy nie jest wymierzona w kogokolwiek, a uszczegółowienie przepisów ma przede wszystkim zapobiec oszustwom, których dopuszczały się niektóre sklepy.

Jak informuje parlamentarzysta, niektórzy przedsiębiorcy rejestrowali się jako placówki pocztowe, by bez konsekwencji móc handlować w niedziele. Zdaniem byłego Solidarności to "zwykłe oszustwo i nieuczciwa konkurencja".

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Danes 04.01.2019

  Przecież zakaz handlu w niedzielę to mniejsze zyski dla Państwa mniejsze podatki.....A z czego będzie płacone 500+ ...skoro to przecież pieniądze podatników a nie rządu...nie zapominajmy o tym

 • Danes 04.01.2019

  Przecież zakaz handlu w niedzielę to mniejsze zyski dla Państwa mniejsze podatki.....A z czego będzie płacone 500+ ...skoro to przecież pieniądze podatników a nie rządu...nie zapominajmy o tym

 • melchior 29.11.2018

  I kolejne nakazy i ograniczenia. Żeby tylko wszyscy mieli gorzej, a już drobny polski handel cierpi od tej ustawy o zakazie handlu wyjątkowo. Moje hasło dla rządu: zabrania się zabraniać!

 • dawid7 29.11.2018

  Perfidnie kombinują. Jak trzeba by zapiekłym w swojej nienawiści, żeby robić wszystko, żeby tylko żabkom utrudnić życie i prowadzenie biznesu.

 • Igor 25.11.2018

  W Trójmieście właściciel sieci tutejszych piekarnio-ciastkarni propisowsko popierający zakaz handlu w niedzielę, sam teraz z tego zakazu korzysta i ma otwarte swoje te ciastkarnio-piekarnie. To jest właśnie ta potworna obłuda, którą trudno znieść. To samo pan Śniadek. Jak ktoś chce pracować w niedzielę, to po co tego zakazywać? Bo kościołowi kabzę trzeba nabić i oczekiwać w zamian reklamy wdzięczności w kościołach? Tym kościół się nie obroni. Nic na siłę, panie Śniadek!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.