05.05.2017/09:45

Lidl chce powrócić do Estonii

Miejscowe media sugerują, że Lidl rozważa ponowne wejście na rynek estoński. Pojawiają się doniesienia, że firma poszukuje lokalizacji i kupuje działki w okolicach największych miast Estonii – informuje Planet Retail. Niemiecki dyskonter chce w ten sposób wypełnić luki w swojej europejskiej sieci placówek.

W 2006 r. Lidl podjął decyzję, aby priorytetowo potraktować inne rynki, uznając Estonię za zbyt konkurencyjną. Jednak po sukcesach w innych krajach detalista wraca z zamiarem powalczenia o swoje miejsce – prognozują analitycy Planet Retail.

Na rynku estońskim uaktywniła się firma MMS Property Solutions, działająca na rzecz Lidla. Są pierwsze sygnały, że trwają poszukiwania nieruchomości w Tallinie oraz miejscowościach Tartu i Narva.

W 2006 r. Lidl pozyskał w Estonii 28 działek budowlanych, jednak podjęto decyzję o ich sprzedaży, a ówczesny szef sieci na Finlandię skomentował, że „Lidl zmienia plany, ponieważ rynek w Estonii jest zbyt mały. W tym samym czasie firma porzuciła również plany ekspansji na Litwie i Łotwie.

Jednak po 11 latach sytuacja uległa zmianie. Lidl mocno się rozwija zarówno w Europie Zachodniej, jak i Środkowo-Wschodniej. W ubiegłym roku sieć powróciła na Litwę, gdzie na koniec roku miała 22 dyskonty, a plany na rok 2017 przewidują zainwestowanie kolejnych 60 mln euro.

Estonia jest najmniejszym krajem bałtyckim, z populacją wynoszącą zaledwie ok. 1,3 mln osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.