28.01.2020/08:19

Lidl Polska oferuje prawie 50 zł brutto za godzinę pracy w sklepie w sobotę

Niedobór rąk do pracy w Polsce sprawia, że sieci handlowe poszukują również takich pracowników, którzy są gotowi do pracy w sklepie nawet przez jeden dzień w tygodniu, w dodatku niepełny. Takich osób poszukuje chociażby Lidl.

W wybranych sklepach dyskontera w Warszawie pojawiły się ogłoszenia o pracę, w których sieć oferuje od 770 zł brutto dla osób chętnych do pracy w sobotę od 8 do 12. Przekłada się to na świadczenie pracy przez 16 lub 20 godzin w skali pełnego miesiąca (w zależności od tego, czy w konkretnym miesiącu są cztery soboty, czy pięć), a zatem na zarobki rzędu 48,13 zł brutto lub 38,50 zł brutto za godzinę.

Skąd akurat 770 zł? Od marca ubiegłego roku nowi sprzedawcy-kasjerzy w Lidlu zarabiać mogą od 3100 do 3850 zł brutto miesięcznie. 770 zł to jedna piąta wyższej ze wskazanych kwot. Pracownicy Lidla z minimum rocznym stażem otrzymują aktualnie wynagrodzenia rzędu 3250-4050 zł brutto, a z co najmniej dwuletnim stażem - od 3450 do 4350 zł brutto. Wynagrodzenia uzależnione są od lokalizacji sklepów.

Z ogłoszenia o pracę wynika, że Lidl oferuje "sobotnim" pracownikom umowę o pracę. Otrzymają oni także ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną kartę MultiSport i inne benefity przysługujące pełnoetatowym pracownikom sklepów.

Oczywiście Lidl cały czas prowadzi rekrutację pracowników również na pełny etat oraz inne formy niepełnego etatu, takie jak pół etatu, czy jedna czwarta.

Przypomnijmy, że Lidl po raz pierwszy szukał pracowników na same soboty już wiosną 2019 r. Była to odpowiedź na sytuację na rynku pracy w Polsce, ale także na ograniczenia handlu w niedziele, które przekładają się na większy ruch w sklepach w soboty. Kontynuacja tego rodzaju rekrutacji przez dyskontową sieć to dowód na to, że pomysł się sprawdził.

Lidl ma w Polsce ok. 720 sklepów i zatrudnia blisko 20 tys. osób (w placówkach handlowych, centrach dystrybucyjnych i centrali).

Aktualizacja, 29 stycznia:
Uwaga! Okazało się, że na plakatach rozwieszonych przez sieć Lidl zabrakło kluczowej informacji o faktycznym wymiarze czasu pracy. Więcej informacji przeczytasz w artykule: "Lidl nie zapłaci 50 zł za godzinę pracy w sobotę. Niefortunne ogłoszenia zdjęte ze sklepów".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Bolok 29.01.2020

    770 za jedna przepracowaną sobotę?

  • Hary 28.01.2020

    W sobotę się odpoczywa a nie pracuje się za psie pieniądze w lidlu ! Niewolnictwo się skończyło , niech przyjeżdzają bezrobotni Niemcy i zapychają dziurę za 770 zł brutto ! Skandal że takie ogloszczenie zostało zamieszczone !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.