18.11.2020/20:14

Lidl promuje wegańską alternatywę dla mięsa mielonego i burgerów. „Mięso z kolejnego poziomu”

„Next Level Meat” to propozycja Lidla dla vegan. Sieć rozszerza swoją ofertę produktów pochodzenia roślinnego.

- Jesteśmy świadomi, że dieta roślinna może być nie tylko zdrowa, ale również bardziej przyjazna naszej planecie. Nieustannie rozszerzamy Wegę Strefę Lidla o żywność dla wegan i wegetarian. Jednym ze stale dostępnych produktów w naszej ofercie jest alternatywa dla mięsa od „Next Level Meat” – artykuły neutralne dla klimatu. Produkty „Next Level Burger wegański” oraz „Next Level Mielone wegańskie” generują mniejszą emisję emisji CO2  niż w przypadku mięsa wołowego, dlatego przygotowując taki asortyment, dbamy również o środowisko naturalne – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

Lidl podkreśla też, że lepszy bilans ekologiczny w produktach „Next Level Meat” to także odpowiednie opakowania, które pozwalają oszczędzić tworzywo sztuczne. Zamiast podwójnego opakowania z tworzywa sztucznego, produkty są umieszczane na tacce kartonowej, która jest pokryta cienką, zdejmowaną folią i zamknięta za pomocą drugiej cienkiej warstwy folii. Wszystkie materiały można od siebie oddzielić oraz nadają się do recyklingu. Pozwoli to zaoszczędzić 71 proc. dotychczasowych opakowań. Tym sposobem Lidl w ramach strategii REset Plastic Grupy Schwarz, przyczynia się do dalszej redukcji stosowania tworzyw sztucznych.

„Next Level Meat” dostępne są we wszystkich sklepach Lidla – produkty znajdują się w  lodówkach obok mięsa. Oba artykuły – „Next Level Burger wegański” oraz „Next Level Mielone wegańskie” – oferowane są w cenie 9,99 zł za opakowanie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także