08.08.2018/08:35

Lidl szykuje samochody zakupowe dla swoich klientów

Od września startuje unikalny projekt carsharingowy tworzony przez sieć Lidl i firmę Mazda. Klienci niemieckich sklepów będą mogli wynajmować pojazdy, by przewozić swoje zakupy.

Jak zadeklarował Lidl w oficjalnym komunikacie, celem przedsięwzięcia jest wsparcie elastycznych koncepcji mobilności. Stąd projekt "Twój osobisty samochód zakupowy" realizowany wspólnie z Mazdą. Pomysł opiera się na udostępnieniu pojazdów marki Mazda na wybranych parkingach przy sklepach Lidla w formule carsharingu.

Projekt wystartuje we wrześniu przy jednym ze sklepów w Nadrenii Północnej-Westfalii. Docelowo obejmie 50 dyskontów. Z samochodów będzie można korzystać przy użyciu aplikacji "Mazda Carsharing". Pojazdy będzie można odebrać na stacji przy parkingu Lidl, przewieźć zakupy do domu, a następnie zwrócić je do tej samej stacji.

Mazda udostępni łącznie 150 pojazdów. Na klientów czekać będzie szereg modeli firmy, w tym m.in. crossover CX-3 SUV czy MX-5 Roadster. Cena za 15 minut jazdy to tylko 1 euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.