12.02.2019/16:50

Lidl testuje dwa nowe koncepty dyskontów Mini-Lidl, dla lokalizacji śródmiejskich

Jak wiele innych sieci, Lidl interesuje się lokalizacjami w gęstej zabudowie śródmiejskiej. Dyskonter testuje w Monachium dwie takie lokalizacje. W jednej z nich wcześniej mieścił się McDonald's – informuje Sueddeutche Zeitung.

Nowe placówki zostaną uruchomione pod koniec lutego i pod koniec kwietnia. Przedstawiciele sieci nie chcą zdradzać szczegółów testowanych konceptów. Wiadomo jednak, że placówki będą się różnić od typowych dyskontów sieci nie tylko inną organizacją sali sprzedaży, ale też ofertą adresowaną do innego rodzaju klientów – czytamy w Sueddeutche Zeitung.

Przeciętne niemieckie placówki Lidla liczą ok. 860, z tendencją wzrostową w ostatnich latach – jedna z planowanych ma mieć salę o powierzchni ok. 1,7 tys. mkw. Mini-Lidle w Monachium będą mieć po ok. 500 mkw, co automatycznie wymusza ograniczenie asortymentu.

Druga ważna zmiana to brak parkingu dla klientów, na który w zabudowie śródmiejskiej brakuje miejsca. Implikuje on, że oferta nowego konceptu mini adresowana będzie do mieszkańców okolicznych kamienic oraz turystów, a więc siłą rzeczy znacznie większy nacisk sieć położy na ofertę żywności convenience, a także na szybkość i wygodę zakupów. Jak konstatuje Sueddeutche Zeitung, sklep raczej nie będzie przyciągał konsumentów zainteresowanych tanimi zakupami na cały tydzień.

Źródło: sueddeutche.de

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.