18.01.2019/11:43

Lidl wchodzi na Łotwę

Sieć Lidl uruchomi wkrótce pierwszy sklep na Łotwie - donoszą media z tego kraju. Pierwsza placówka dyskontera wystartować ma w mieście Jekabpils, druga w Lipawie, a trzecia najprawdopodobniej w Jełgawie.

Przypomnijmy, że jesienią minionego roku Lidl rozpoczął budowę centrum logistycznego na Łotwie. Jak donosi "The Baltic Course", inwestycja warta jest 55 mln euro powstaje koło Rygi.

Portal zauważa, że Lidl rozpoczął przygotowania do wejścia na Łotwę już w 2003 r. Później firma rozmyśliła się z tych planów, tłumacząc że rynek ten jest zbyt mały. W tym czasie Lidl miał już grunty inwestycyjne. Później je sprzedał, dzięki czemu firma w latach 2006-2008 osiągnęła ponad 10 mln euro zysku na Łotwie, mimo że nie miała tam ani jednego sklepu.

Zamiar powrotu na Łotwę ogłoszony został przez Lidla latem 2017 r. Przypomnijmy, że rok wcześniej Lidl wszedł na Litwę. Dziś dyskonter ma tam ok. 35 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.