04.03.2020/13:33

Lidl wycofuje herbatę ze sprzedaży. Wykryto obecność trujących alkaloidów

Lidl wycofuje herbatę ziołową  Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym. W suszu najprawdopodobniej znalazły się także inne rośliny, przez co produkty nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

GIS poinformował, że dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie produktu „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g” z datą minimalnej trwałości 11.2021, o numerze partii L6716/3/312 wykazało kontaminację produktu alkaloidami pirolizydynowymi. W związku z tym przygotowana została ocena ryzyka przez ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny zgodnie z którą spożycie produktu o podanym numerze partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Nazwa produktu: Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g

Numer partii: L6716/3/312

Data minimalnej trwałości: 11.2021

Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

Firma Lidl niezwłocznie podjęła dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku partii herbaty. Informacja dla klientów została zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł, tj. w województwach: wielkopolskim, pomorskich, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany. Firma Lidl poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Małgorzata 05.03.2020

    Kupiłam i wypiłam dwa opakowania,za każdym razem po wypiciu bolał mnie bardzo brzuch..

    Teraz wiem dlaczego.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.