01.02.2017/13:12

Lidl wyda 6,5 mln zł na ekologiczne ubrania dla pracowników

Lidl Polska na początku 2017 r. zaopatrzy swoich pracowników w nowe ubrania wyprodukowane z organicznej bawełny. Na ten cel sieć przeznaczy 6,5 mln zł.

Lidl Polska inwestując w nowoczesne, praktyczne, ekologiczne i dostosowane do warunków pracy ubrania chce zapewniać swoim pracownikom większy komfort pracy. - Zmiana ta wiąże się też z ekologicznym trendem, który widoczny jest w sieci sklepów Lidl. Firma buduje sklepy przyjazne środowisku i klientom. Powstają w nich też rozbudowane, wygodne strefy socjalne z dostępem do intranetu dla wszystkich pracowników, specjalne sale do prowadzenia szkoleń oraz w pełni wyposażone kuchnie - tłumaczy sieć w komunikacie.

- Dla naszych pracowników komfort pracy jest tak samo ważny jak atrakcyjne wynagrodzenie oraz benefity. Dbamy o nich, dlatego oprócz podwyżek płac w styczniu przekazujemy im ubrania dopasowane do ich potrzeb. Na ten cel przeznaczyliśmy, aż 6,5 mln złotych – komentuje Anna Durzyńska, dyrektor personalny, Lidl Polska.

Nowa odzież pracowników Lidla jest wyprodukowana w 100 proc. z organicznej bawełny zbieranej w małych gospodarstwach rolnych w Indiach. Następnie surowiec jest przetwarzany przez lokalne firmy posiadające certyfikat BSCI oznaczający etyczne, bezpieczne warunki zatrudnienia dla pracowników tych firm.

Lidl przygotował nowe ubrania dla wszystkich pracowników sklepów. Menadżerowie i ich zastępcy będą nosili błękitne koszule oraz spodnie typu chino wraz z paskiem. Panie na tych stanowiskach mogą założyć dodatkowo kamizelkę, sweter lub kardigan, a panowie kamizelkę lub sweter. Pracownicy sklepów otrzymają wygodne, sportowo skrojone jeansy oraz pasek i niebieskie koszule polo. W chłodniejsze dni panowie będą mieli do dyspozycji bluzy softshell, natomiast panie dodatkowo będą miały do wyboru ciepły polar.

Lidl Polska w chwili obecnej ma ponad 600 sklepów na terenie Polski i zatrudnia łącznie 15 000 osób.

Ekologiczne rozwiązania w sklepach LidlSklepy sieci wyposażone są w wiele proekologicznych rozwiązań, m.in. odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, rekuperację, gruntowe pompy ciepła, oświetlenie LED oraz duże przeszklenia pozwalające na optymalizację wykorzystania światła dziennego. Sześćsetny sklep sieci w Polsce, otwarty jesienią 2016 r, wyposażono dodatkowo w ogniwa fotowoltaiczne pozwalające na pozyskanie prądu z energii słonecznej. Powstał też tu punkt ładowania samochodów elektrycznych i stacja rowerowa zintegrowana z infrastrukturą miejską. Ta placówka, jako pierwszy budynek w Polsce może się poszczycić certyfikatem BREEAM NEW CONSTRUCTION 2016, definiującym standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.