05.04.2020/11:45

Lokalni dostawcy wystawiają się na e-targach

W związku z epidemią koronawirusa, we Wronkach w województwie wielkopolskim ruszyło e-targowisko. Warzywa i inne produkty spożywcze można zamówić telefonicznie u lokalnych sprzedawców. To nie jedyna inicjatywa w ostatnich dniach.

O niecodziennym rozwiązaniu Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach poinformowały lokalne media. E-targowisko ma ułatwić kontakty między lokalnymi sprzedawcami a osobami kupującymi zazwyczaj na targowiskach, czy bazarach.

„Sprzedaż towarów i robienie zakupów stało się obecnie problemem. By pomóc państwu w ułatwieniu kontaktów na linii dostawca - klient, przygotowaliśmy stronę e-targowisko. Znajdziemy tu listę sprzedawców, którzy na co dzień wystawiają towary na wronieckim placu targowym” – poinformowali organizatorzy akcji.

Dodali też, że strona ma być na bieżąco rozbudowywana, w miarę zgłaszania się do akcji kolejnych sprzedających. Obecnie z kilkunastoma sprzedawcami można skontaktować się telefonicznie i kupić u nich m.in. ziemniaki, pomidory, jajka, miód czy kwiaty, a także słodycze i chemię gospodarczą.

W innych regionach kraju lokalni producenci również jednoczą się za pomocą platformy on-line, gdzie wystawiają swoje produkty. Na przykład w Pruszkowie, gdzie targowiska są zamknięte od kilku tygodni. Władze miasta chcą pomóc zarówno sprzedawcom, jak i klientom. Dlatego uruchomiono e-targowisko tworząc specjalną podstronę internetową.

"Zapraszamy Państwa do naszej nowej zakładki „e-Targowisko”, gdzie znajdziecie kontakty do sprzedawców, których możecie spotkać na Targowisku Miejskim. W każdej z kart przypisanych konkretnemu dostawcy znajdziecie również uporządkowane informacje na temat form płatności i dostawy oraz listę produktów, które możecie u nich zamówić" – informują pruszkowscy urzędnicy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.