15.03.2020/10:06

Lotos przeznacza 5 mln zł na walkę z koronawirusem

Grupa Lotos za pośrednictwem Fundacji LOTOS zadeklarowała przekazanie 5 mln zł na walkę z pandemią. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu szpitalnego. Produkty gastronomiczne na stacjach można kupić tylko na wynos. 

Koncern paliwowy będzie współpracował z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.

„Rozumiemy powagę sytuacji i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Na bieżąco obserwujemy sytuację w kraju. Wprowadziliśmy już procedury dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, w firmie działa sztab kryzysowy. Powinniśmy wszyscy zmobilizować się i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Grupa Lotos to firma odpowiedzialna społecznie, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale w walce z koronawirusem”– powiedział cytowany w komunikacie Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy Lotos.

Na stacjach paliw sieci Lotos wdrożone zostały zasady dotyczące bezpiecznej obsługi klienta. Stacje zostały zobligowane do zwiększenia zapasów magazynowych środków czystości. Wyodrębniono też stacje z podwyższonym ryzykiem, wysłano do nich maski antywirusowe i płyny dezynfekujące do rąk. Wszystkie produkty gastronomiczne oferowane na stacjach są sprzedawane tylko na wynos.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.