20.08.2020/21:38

Lotos ma nowego wiceprezesa ds. strategii i rozwoju

Rada Nadzorcza Grupy Lotos powołała do zarządu spółki z dniem 24 sierpnia 2020 roku Artura Cieślika na stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju.  

Jak poinformowała spółka w komunikacie, Artur Cieślik to absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Fredric G. Levin College of Law, Center for American Law Studies.

Uczestnik studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów oraz Porto Business School.

„Prawnik i menadżer posiadający ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach rynku kapitałowego, spółkach publicznych oraz międzynarodowej kancelarii prawnej” –  informuje Lotos.

Artur Cieślik karierę zawodową rozpoczynał w Dziale Prawnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 1997 roku, gdzie był zatrudniony do 2004 roku. Był wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego  od roku 2000 do roku 2005. W latach 2004-2006 zatrudniony w Sygnity SA. Następnie od roku 2006 do roku 2018 współpracował z międzynarodową kancelarią prawną DENTONS Europe Dąbrowski i Wspólnicy. Od roku 2018 związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii.

W czasie swojej pracy w  Orlenie odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen. kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także